Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
2 دیدگاه 1228بازدید دسته بندی: لینک کوتاه: http://up4android.ir/?p=9447
روش دوم از آموزش کامل نحوه بکاپ از پوشه EFS و بازگردانی آن جهت تعمییر IMEI

روش دوم از آموزش کامل نحوه بکاپ از پوشه EFS و بازگردانی آن جهت تعمییر IMEI

قبل از شروع روش دوم و بعنوان مقدمه بهتر است بدانیم فولدر EFS  چیست و چرا اینقدر مهم و حیاتی است؟ایراد در آن چه مشکلاتی را پیش می آورد؟

در اصل EFS یک پوشه حاوی اطلاعات مهم و حیاتی گوشیهای هوشمند اندرویدی شامل ورژن بیس باند، مک آدرس، IMEI … است حال فرض کنیم داده های این پوشه به هر علتی نظیر تعویض رام حذف شود در اینصورت یکسری مشکلات عمده نظیر عدم شناخت صحیح بیس باند و unknown شدن آن و در نتیجه عدم آنتن دهی دیواس شما که یکی از مشکلاتی است که برای شما پیش می آورد.در بسیاری از موارد ما گوشی خود را به تعمیرگاه برده و با صرف هزینه های بعضا زیاد ایراد را رفع میکنیم اما با رعایت یک اصل ساده همانند بک آپ گیری از اسمارت فون و پوشه EFS در صورت بروز چنین مشکلی که بسیار در برند سامسونگ رایج است بعد از تعویض رام یا نصیب کاستوم رام ما میتوانیم با ریکاوری پوشه EFS این مشکل را به ساده گی رفع کنیم.

efs

بعد از توضیح و بررسی روش اول در مورد نحوه بک آپ گیری از پوشه EFS حالا به توضیح و بررسی روش دوم از این آموزش از طریق سایت آپ فور اندروید می پردازیم:

روش دوم:

بک آپ گرفتن از پوشه EFS با کمک کاستوم ریکاوری

در این روش همانطور که از اسمش پیداست ما با کمک کاستوم ریکاوری ها و بدون نیاز بودن به روت کردن گوشی از اطلاعات و پوشه EFS خود بک آپ میگیرم.البته قبلا در مطلبی به نحوه نصب کاستوم ریکاوری روی گوشی های سامسونگ پرداختیم و همچنین مجموعه ای کامل از کاستوم ریکاوری ها برای گوشی های سامسونگ در سایت موجود است که میتوانید در صورت نیاز آن را تهیه کنید.

پس قبل از انجام مراحل کار حتما باید یک کاستوم ریکاوری روی گوشی خود نصب کنید حالا یا از نوع PhilZ Recovery یا از نوع TWRP که کاستوم ریکاوری پیشنهادی سایت آپ فور اندروید است با توجه به امکانات و محیط جالبش!!!!

و اما شروع کار ما نحوه بک آپ گیری بکمک هر دو نوع کاستوم ریکاوری را به شما توضیح میدهیم ابتدا آموزش بکمک کاستوم ریکاوری TWRP:

بکاپ با کاستوم ریکاوری بدون نیاز به روت

در اولین مرحله بعد از نصب کاستوم ریکاوری گوشی خود را ریست کرده و به حالت Recovery بروید که این عمل با فشردن چند کلید همزمان در حین بوت گوشی انجام میشود  و در گوشی های گوناگون متفاوت است.

در مرحله دوم از میان گزینه های TWRP گزینهBackup را  انتخاب کنید و تیک پوشه EFS را بزنید و بکاپ بگیرید فایل بکاپ شما در پوشه TWRP ذخیره میشود که بعد از اتمام کار و ریستارت کردن گوشی و رفتن به فایل منیجر خود میتوانید آن را کپی و در جای امنی نگهداری کنید

برای ریستور :

ابتدا فایل بک آپ خود را درون فایل منیجر در داخل پوشه TWRP بریزید و مطمئن شوید پوشه بکاپ گرفته شده در پوشه TWRP قرار دارد .

گوشی خود را ریست کرده و به به حالت ریکاوری بروید و سپس در محیط ریکاوری گزینه Restore را انتخاب کرده و اقدام به بازگردانی کنید.

حالا انجام بک آپ و ریستور توسط PhilZ Recovery را بررسی میکنیم:

بک آپ و ریکاوری EFS

در مرحله اول همانند TWRP گوشی را ریست و وارد محیط ریکاوری میشویم.

در مرحله دوم از میان گزینه های کاستوم ریکاوری گزینه Custom Backup and Restore را انتخاب کرده  و بعد Custom Backup Job را انتخاب میکنیم و از میان فولدرها تیک فولدر EFS را میزنیم و بک آپ میگیریم.خروجی و بک آپ مابصورت فایل بکاپ در پوشه Clockworkmod ذخیره میشود که بعد از بالا آمدن گوشی میتوانیم آن را در محلی امن و مطمئن ذخیره و نگهداری کنیم.

برای ریستور :

کافی است فایل بک آپ را دوباره در پوشه Clockworkmod بریزیم و دوباره گوشی را ریست و به محیط ریکاوری ببریم و از گزینه ریستور با معرفی فایل بک آپ کار ریستور پوشه EFS را انجام دهیم.

در پایان این قسمت بیان این نکته که بهترین روش از دید ما جهت بک آپ و ریستور این روش است و کاستوم ریکاوری پیشنهادی ما TWRP است خالی از لطف نیست و مزایای این روش بسیار بیشتر از سایر روش ها است.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
شما هم دیدگاهی ارسال کنید

تعداد نظرات در انتظار تایید: 39
 1. S.mehrdad گفت:

  ایول…..دمت گرم این روش بهتره از نظر من !!!!

  1. admin گفت:

   سلام
   شما لطف دارین