انتخاب و نحوه نصب رام گوشی های هواوی HUAWIE

انتخاب و نحوه نصب رام گوشی های هواوی HUAWIE

یکی از شرکت های که در ابتدای حضورش در بازار شاید انتظار نمیرفت به این حد در دنیا معروف شود هواوی غول چینی حال حاضر بازار بود.این شرکت در ایران بسیار محبوب و پرطرفدار است . گشی های هواوی از سری پرکاربردترین گوشی ها در ایران است.اما در این مقاله قصد داریم تا بصورت ریز و کمی تخصصی انتخاب و نحوه نصب رام های گوشی های هواوی را تشریح کنیم.این آموزش در سه مرحله انجام میشود که شامل مراحل زیر است:

نحوه انتخاب رام برای گوشی های هواوی

در هر برندی از گوشی ها مهم ترین معیار برای انتخاب رام برای گوشی ها بیلد نامبر است . اما بیلد نامبر های هواوی شامل چه اطلاعاتی است و چگونه آنها را از هم تفکیک کنیم و کدام قسمت ها در انتخاب رام بدرد ما میخورند ؟ طبق تصویر زیر هما نطور که می بینید بیلد نامبر یک گوشی هوای که از قسمت در باره تلفن منوی تنظیمات در دسترس است بشکل زیر است:

در منوی انگلیسی برای دسترسی به بیلد دستگاه وارد Settings  و سپس قسمت  About Phone  شوید.

انتخاب و نحوه نصب رام گوشی های هواوی HUAWIE 2

در منو ابتدا نام دستگاه یعنی  Honor 8 Lite  قید شده و سپس مدل دستگاه بیان شده است . مدل دستگاه  PRA-AL00  می باشد و بعد بیلد دستگاه آمده که PRA-AL00C00B101  هست.اما این بیلد نامبر به چه معنایی است؟ اگر بطور تخصصی بگوییم :

PRA-AL00C00B101

همانطور که میبیند بیلد نامبر مشخصا از سه قسمت تشکیل شده اولین قسمت همان مدل دستگاه است . قسمت دوم که با حرف C  شروع شده مربوط به کاست رام گوشی شماست . و در نهایت بیلد رام شما که با B  شروع شده . حالا کامل بیلد دستگاه را تشریح کردیم اما حالا چه رامی مناسب گوشی ماست ؟ خوب ساده است رامی که انتخاب میکنیم باید حتما هم مدل و دارای کاست یکسان با رام فعلی گوشی ما باشد . اما بیلد رام انتخابی باید یا برابر یا بالاتر از بیلد فعلی ما باشد. لازم بذکر است کاست همان منطقه زمانی و مکان ارائه گوشی را شامل میشود. حالا میتوانیم رام خود را انتخاب کنیم.

رام های هواوی به دو صورت عمده در نت و دسترس وجود دارند : اولین دسته دسته رام های قابل فلش از روی مموری کارت است و دسته دوم رام های قابل فلش بکمک نرم افزار و باکس ها هستند. در اینجا ما رام های قابل رایت از روی فلش و رام های مربوط به نرم افزار فلش تولز که مخصوص گوشی های هواوی با پردازنده مدیا تک است را بررسی میکنیم. بپردازیم به ادامه انتخاب و نحوه نصب رام گوشی های هواوی HUAWIE و روش های نصب.

فلش رام  از روی کارت حافظه

در مرحله ی اول :

بعد از دانلود رام از سایت ها و منابع موجود که اکثرا بصورت زیپ ارائه شده اند آن را اکسترکت مینماییم . این رام ها یا دارای پوشه DLOAD درون خود هستند که حاوی فایل update.app یا دارای فایلی بنام update.app می باشند.

مرحله ی دوم :

فلش مموری خود را به کامپیوتر متصل نموده و اگر پوشه ی DLOAD محتوی فایل  update.app  داشت آن را در مموری کپی میکنیم و اگر فایل  update.app داشت خودمان درون مموری پوشه DLOAD را میسازیم و این فایل را درون آن کپی میکنیم . پیشنهاد میکنیم مموری که میکنید سرعت بالا باشد.

مرحله ی سوم:

مموری کارت را داخل گوشی قرار داده و آن را روشن میکنیم .

مرحله ی چهارم :

در منوی تنظیمات مسیر زیر را طی میکنیم :

Settings -> System ->  Updates -> System Updates ->Local Update

البته در رابط کاربری مسیر بصورت زیر است:

Settings -> System ->  Update -> Menu ->Local Update

سپس فایل را از درون مموری انتخاب میکنیم و نصب یا Install  را میزنیم . پس از اتمام نصب گوشی اتوماتیک ریست شده و رام جدید بالا می آید.

خلاصه ی مراحل بالا به روایت تصویر بعد از قرار دادن فلش مموری در گوشی و روشن کردن آن:

در منو های جدید:

huwaie Rom 1

در منو های قدیمی:

huwaie Rom 2

فلش رام با فلش تولز

اما برخی رام های موجود در منابع بصورت فایل های هستند که با برنامه فلش تولز قابل استفاده است . اکثر این رام ها یا ترمیمی و برای سی پی یو های مدیا تک هستند . در این بخش آموزش نحوه کامل فلش بصورت گام به گام و تصویری خدمت شما آموزش داده میشود. بعد از دانلود رام مراحل زیر را دنبال میکنیم:

1 – ابتدا درایو های یو اس بی مربوط گوشی را دانلود و بطور کامل در کامپیوتر نصب میکنیم.

2 – دستگاه یا گوشی را خاموش کرده و باتری و مموری کارت و سیم کارتش را جدا میکنیم.

1ft

3 – رام دانلود شده اگر زیپ بود را اکسترکت میکنیم درون یک پوشه.

4 – از نصب بودن برنامه فلش تولز مطمئن میشوم و اگر نصب نبود روی کامپیوتر آن را نصب و اجرا میکنیم. ( البته اکثرا این برنامه پرتیبل بوده و نیازی به نصب ندارد )

3ft

5 – فایل Scatter رام را به برنامه فلش تولز میدهیم. برای اینکار کافی است در تب دانلود برنامه روی کلید scatter-loading کلیک کنیم تا اجازه انتخاب فایل را به ما بدهد. حالا برنامه رام را شناخته است .

4ft

انتخاب تب دانلود

5ft

زدن کلید scatter-loading

6ft

افزودن فایل scatter

6 – نوبت به این می رسد که گوشی را به کامپیوتر متصل کنیم برای اینکار کافی است گوشی را در حالت خاموش و بکمک کابل و در صورتی که باتری مجزا داشت بدون باتری (البته برخی دیوایس ها داری باتری غیر قابل ریمو هستد وبرای استارت مراحل فلش نیاز به باتری دارند) به کامپیوتر متصل نماییم و با فشردن همزمان کلید های صدا زیاد یا کم بهمراه پاور آن را به حالت دانلودینگ ببریم.

7 – در این مرحله بعد از اینکه گوشی به کامپیوتر متصل شد کافی است رو ی کلید Download کلیک کنیم تا مراحل فلش شروع شود.

7ft

8 – بعد از اتمام مراحل پیغام زیر مبنب بر موفقیت آمیز بودن عملیات نمایش داده میشود.کافی است برنامه را بسته و گوشی را از کامپیوتر جدا کرده و روشن نمایید تا از رام جدید استفاده کنید.

8ft

در پایان امیدواریم مطلب انتخاب و نحوه نصب رام گوشی های هواوی HUAWIE بدردتون بخوره و استفاده کنید.با نظراتتون ما رو دلگرم کنید.

آپ فور اندروید مرجع دانلود رام رسمی و فارسی